image

 

Doprava – záhradníctvo AGAPÉ, /: zástavka: Zlaté schody
autobus č. 29 od nového SND alebo od Mostu SNP – interval 12 min, cesta trvá 16/12 min 

Cvičíte jógu? Alebo ste to zatiaľ ešte nevyskúšali? Načo a pre koho je jóga dobrá? Tiež si myslíte, že nám môže cvičenie jógy uškodiť, keď už máme vážne problémy s chrbticou? Prečo chodia tí, čo sa venujú joge v oranžovom neforemnom oblečení? Musí byť každý, kto cvičí jógu vegetarián?

Stačí vám, že cvičíte jógu a že ste dostali dobre do tela? Ale odkiaľ sa vzala a čo všetko nám jóga ponúka? A bola prvá pránájáma (dychové cvičenia) či ásany (jógové pozície)? Mladá slovenská indologička a učiteľka jógy  Helena Hadvigová začne svoju zaujímavú i prekvapivú prednášku už okolo roku 4000 rokov pred naším letopočtom.

Slovné spojenie „cvičiť jógu“ nevystihuje jógu, teda harmóniu tela i duše/ zdravie/, ktoré praktizovaním jogy chceme dosiahnuť. Okrem ásán súčasťou sú ešte ďalšie praktiky ako: správne dychové cvičenie – pranayama, chanting mantry kvôli vibráciám v tele, meditácie, relaxačné cvičenia a čistiace praktiky a liečenie.

Ako väčšina tradičných, teda starých a stáročiami overených ľudských činností, i jóga má svoje pravidlá, svoju etiku i etiketu. Na čo je dobrá? No aby sme z praktikovania jógy mohli čo najviac profitovať pre svoje zdravie.

Záhradníctvo AGAPÉ nám ponúklo možnosť stretnúť sa u nich na Devínskej ceste a v zelenom prostredí medzi nádhernými exotickými stromami z celého sveta stráviť spolu cca 2 hodiny a dozvedieť sa zaujímavosti nielen o jóge ale i našom zdraví. Veď jóga je hlavne o harmónii tela i duše i našej mysli.

Additional Details

  • Parkovanie v blízkosti:Zdarma
    building Own or work here? Claim Now! Claim Now!
    image