image

Tak si v skratke povedzme, čo to tá fascia vlastne je?

Je to nielen najspodnejšia vrstva kože, ktorá je tvorená hlavne kolagénom, ale jej hlavnou

úlohou je, že spája/prepája orgány, svaly, šľachy v našom tele. Každý orgán, kosť, sval, väzivo sú ňou obalené. Drží celú štruktúru tela.

Predstavte si ju ako jemnú pavučinu pokrytú kvapkami rosy. Keď nejaký objekt na ňu padne, tak tlak a vlnenie ovplyvní celú pavučinu a šíri sa ďalej. Takto to funguje aj s fasciou. Jej úlohou je tlmiť nárazy a rovnomerne ich rozložiť. Taktiež nám umožňuje sa pohybovať všetkými možnými smermi ako napríklad pri modernom tanci.

Keď dôjde k poškodeniu, tak následnou reparáciou alebo opravou môže vzniknúť tzv. uzlík alebo stiahnutá šľacha a sval. V skutočnosti tam nevznikne uzol, ale bod (trigger point), kde sa poškodené časti zrástli nerovnomerne (takto v skratke).

Myo znamená sval a spojenie s fasciou, myofasciálne uvoľnenie, znamená hlboké uvoľnenie všetkých svalov a tkanív. Pomocou loptičiek ideme do hĺbky, kam môže len masér alebo fyzioterapeut. A keďže tých nemáme vždy poruke, tak táto technika nám môže pomôcť uľaviť alebo dokonca sa postupne zbaviť problémov a bolestí pri pravidelnom cvičení.

Myofasciálne uvoľnenie praktikujú vrcholoví športovci, ľudia vystavujúci svoje telo veľkej fyzickej záťaži, kulturisti alebo aj bežný človek, ktorý trávi veľa času vo fitnesscentrách. Pomocou tohto cvičenia a techniky je možné zvýšiť flexibilitu/mobilitu tela, eliminovať bolesť a nadobudnúť pokojný stav mysle a celého nervového systému. Vedome budeme pracovať s tými časťami tela, ktoré potrebujú našu pozornosť. Napríklad bolesť chrbta môže byť spôsobená aj stiahnutými šľachami na nohách/v lýtkach.

Pozrieme sa na Telo ako celok. A s telom je spojená aj myseľ. Jedna časť ovplyvňuje druhú a s touto ideou budeme k nášmu telu aj pristupovať.

Po práci s loptičkami zavŕšime hodinu, buď joga nidrou alebo jin jogou podľa celkovej energie skupiny a nálady.

Požiadavky pre účasť na workshope nie sú dané.

Ak Vás to zaujalo, a chceli by ste si vyskúšať prácu s loptičkami na vlastnej koži – tele, tak sa príďte “rollovat” so mnou.

Teším sa na Vás.

Show all timings
  • Pondelok09:00 - 17:00
  • Utorok09:00 - 17:00
  • Streda09:00 - 17:00
  • Štvrtok09:00 - 17:00
  • Piatok09:00 - 17:00
building Own or work here? Claim Now! Claim Now!
image