image

YIN YOGA :: FASCIE :: ANATÓMIA YIN ASÁN :: TYPOLÓGIA KLIENTOV :: SEKVENCIE YOGY :: VARIACIE POZICII

váš záujem, nás inšpiroval zrealizovať YIN YOGA ANATOMY kurz aj pre laikov 🙂 tri soboty o yin yoge s certifkovanými lektorkami s dlhoročnými skúsenosťami :: maya nováková (yin yoga lektorka) a daniela dvorská (fyzioterapeutka) :: v bratislave

na kurze YIN YOGA ANATOMY budeme hovoriť o yin yoge aj teoreticky (s názornými video ukážkami) ale tiež zažijete všetky variácie yin asán NA VLASTNOM TELE s ODBORNÝM ANATOMICKÝM VÝKLADOM. Nikdy nie je dostatok vedomostí o tom, čo sa odohráva v jednej yin yoga asáne a aký benefit z tejto pozície môžeme mať v dennom živote. naučíte sa vytvoriť svoju vlastnú hodinu yin yogy a tiež prispôsobiť si ju podľa vašich individuálnych potrieb (anatómie)

YIN YOGA ako jemná forma jogy, ktorá ide do hĺbky tela (k FASCIÁM a KĹBOM) a hlboko do mysle (k podstate toho AKO TO JE), si získava čoraz viac pozornosti. benefity yin yogy postupne objavuje aj veda, len pred pár rokmi sa začali objavovať detailnejšie výskumy o fasciách ako dôležitého “orgánu” v tele a jej funkciách.

do plejs prichádzajú na inšpirácie jogoví lektori, majitelia jogových štúdií, fyzioterapeuti, aby zažili alebo sa dozvedeli viac o yin yoge. ale počuli sme aj od vás, neodbornej verejnosti, že máte záujem vedieť, čo sa v tele deje pri jednej yin yoga asáne anatomicky. je to pre vás .)

OBSAH KURZU

* teória yin yogy ako vznikla, čo je cieľom, kto je autor
* teória a názorná ukážka fascií, čo sú, kde sú, načo sú
* anatómia yin yogových asán do detailov
* množstvo variácii jednej yin pozicie z 54 základných
* unikátnosť anatómie našich tiel na názorných ukážkach (niesme rovnakí a ako to zasahuje do praxe asán, čo sa ešte dá a čo už nie)
* teória zranenia a riziká v yin yoge
* princípy ako si zostaviť hodinu yin yogy

BENEFITY KURZU

* skriptum pozícií (fotky 54 pozícií a k nim popis ktoré svaly sú zasiahnuté)
* individuálne poradenstvo k yin yogovej praxi
* individuálne fyzioterapeutické poradenstvo k yin yogovej praxi
* atmosféra malej skupiny 6 ľudí

YIN YOGA je jemná a statická, v pozíciách sa zostáva 3-5 min pri uvoľnenom tele. Väčšina asán sa odohráva na zemi v ľahu/sede bez aktívneho zapájania svalov a napriek tomu môžete pociťovať veľa intenzívnych pocitov z naťahovania. Yin yoga prináša zlepšenie kĺbnej pohyblivosti a naťahovanie stuhnutých väzív a svalov, pomáha prekrviť telo, pomáha spomaliť myseľ.

PRE KOHO
kurz je určený pre bežných ľudí, ktorých zaujíma, ktoré svaly pracujú v yoga asánach
kurz nie je určený jogovým lektorom, ani iným lektorom (fyzioterapeutom, pilates atď) ani pre tých, ktorí plánujú učiť yin yogu, je určený kurz v auguste 2019 ::
https://www.facebook.com/events/1163433933809486/ možete sa už prihlasovať .)

LEKTORKY
maya nováková :: zakladateľka centra PLEJS
certifikovaná yin lektorka (200h RYT Bali,65h RYT Berlin) s päťročnou učiteľskou praxou yin yogy (vedie klientov ale aj nových yinjogalektorov) s jedenásť ročnou meditačnou praxou (vedie meditačné skupiny aj meditačné ústrania)
http://www.plejs.sk/lektori/maya
daniela dvorská:: magistra fyzioterapie so 7 ročnou praxou fyzioterapeutky (so skúsenosťami z neurologickej kliniky, a kliniky so zameraním na ortopédiu a športovú traumatológiu)
http://www.plejs.sk/lektori/daniela

datumy konania :: 2.3./9.3./16.3. (tri soboty) od 10:00 – 17:30
počet ľudí :: 6
cena :: 160e (v cene aj príručka yin pozícii)
miesto konania :: plejs, obchodná 39, bratislava
lektorky :: maya a daniela

 

Additional Details

  • Celkový počet miest:6
  • Blízko MHD:Áno
  • Online rezervácia:Áno
  • Šatne:Nie
  • Parkovanie v blízkosti: Platené
Show all
    building Own or work here? Claim Now! Claim Now!
    image